Łączna liczba wyświetleń

środa, 8 sierpnia 2012

France my love part I

Nie spodziewałam się, że w tak szybkim czasie spełni się jedno z moich największych marzeń. Nie mogłam w to uwierzyć niemal do ostatniej chwili, dopóki wraz z siostrą nie wsiadłam najpierw do pociągu, później autobusu i kolejnego, jadącego do Francji przez Niemcy :) Chociaż wiedziałam o tym wyjeździe od kilku miesięcy, to niczym mała dziewczynka odliczałam upływające dni do odjazdu, czując coraz większe podekscytowanie. Odkąd sięgam pamięcią pragnęłam znaleźć się w tym cudownym kraju, przemieszczać się charakterystycznymi uliczkami i kamieniczkami oraz odkrywać najważniejsze zabytki i zakątki, posiadające swój własny urok. Jak byłam mała lubiłam patrzyć na pałac Królewny Śnieżki i planować, że kiedyś zobaczę go na własne oczy. Teraz udało mi się to dokonać :)

Swoją wycieczkę marzeń rozpoczęłam od Tropical Islands, która znajdowała się w Niemczech, nieopodal Berlina. Jest to tropikalna wyspa, oferująca odwiedzającym między innymi kąpiel w Morzu Południowym czy Lagunie  Bali,  spacer po Lesie Tropikalnym bądź chociażby lot balonem po wyspie, czy możliwość skorzystania z różnorodnych zjeżdżalni.

Chociaż spędziłam tam cały dzień, to mimo to żałowałam, że musieliśmy jechać dalej. Wolałam zamienić kilka godzin jazdy autobusem na pozostanie nocą na wyspie, wynajęciu namiotu na plaży i podziwianiu oświatlonego Morza Południowego.
Następnym naszym przystankiem było francuskie miasto Reims i jego największy znany zabytek - katedra. Niektóry spierają się, który obiekt jest bardziej okazały, czy ten znajdujący się w Reims czy katedra Notre Dame w Paryżu, jednak  na mnie osobiście większe wrażenie zrobiła druga budowla.
Nie mogło się oczywiście obyć bez pomnika Joanny D`Arc, gdyż Francuzi poświęcają swojej patronce wiele uwagi, nazywając na jej część ulice, place, skrzyżowania, czy budując pamiątkowe obeliski i budowle.Tutaj jeszcze kilka zdjęć samego miasta Reims.wszystkie zdjęcia autorstwa Ż&A

To tyle w I części wyprawy :)


7 komentarzy:

 1. Mega zazdroszcze francji. Obserwujemy?
  http://coeursdefoxes.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Super :)
  Świetne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale Ci zazdroszczę. Tropical Islands łał. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. very nice place and nice photos xoxo
  would you like to follow each other?
  A
  xx
  http://epiquemoi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. thanks for the love honey, i'm following you now :)
  A
  xx
  http://epiquemoi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. francja jest niesamowita! zazdroszcze <3
  http://coeursdefoxes.blogspot.com/
  http://www.facebook.com/CoeursDeFoxes

  OdpowiedzUsuń